пʼятницю, 20 березня 2015 р.

Реалізація здоров’язберігаючої політики дошкільного навчального закладу

                                                                       Здоров’я ніколи не може втратити своєї ціни   
                                                                        в очах людини, тому що і в достатку, і в розкоші
                                                                        погано жити без здоров’я.
                                                                                                                  М.Г.Чернишевський

Здоров’я дітей – найцінніше надбання цивілізованого суспільства. Воно створює фізичний, соціальний, інтелектуальний та духовний базиси країни.
 Формування у дошкільнят свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших як до цінності, позитивної мотивації на здоровий спосіб життя – один з пріоритетних напрямів роботи Хотинського НВК  «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня». Саме ідея організації здоров’язбережувального навчального процесу згуртувала педагогічний колектив закладу і протягом останніх років реалізується через
-         організаційно-управлінську діяльність
-         формування здоров’язберігаючого середовища
-         раціональну організацію НВП
-         лікувально-профілактичну роботу
-         спортивно-оздоровчу діяльність
-         роботу з батьками вихованців
Проблемам діяльності ДНЗ у відповідності до принципу здоров’язбереження, який полягає в посиленні уваги педагога та вихованця до здоров’я, установці на формування здорового способу життя, створенні максимально сприятливих умов для збереження і зміцнення здоров’я, було приурочено спільне засідання районного методичного об’єднання завідувачів- методистів ДНЗ, заступників директорів з дошкільної освіти і медичних сестер ДНЗ 18 березня 2015 року на базі Хотинського НВК. Засідання пройшло за участю Грищенко О.В., методиста з дошкільної освіти РМК, Агановської Т.Г., заступника головного лікаря Хотинської ЦРОЛ з дитинства та пологів.
 Директор Хотинського НВК Семенюк І.Б. познайомила слухачів з напрацюваннями закладу як Школи сприяння здоров’я (наказ Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА від 08.05.15 р. № 48) та досвідом  педагогічного колективу з формування здоров’язбережувальної компетентності дітей дошкільного віку за результатами дослідно-експериментальної робот и, що розпочалася з жовтня 2012 року ( наказ департаменту освіти і науки від 25.10.12 № 293).
 Для керівників та медичного персоналу дошкільних установ вихователь-методист Васильєва Л.А. провела теоретико-практичний семінар «Профілактика йододефіциту у дітей». Кожен учасник мав можливість розширити власну компетентність з цього питання, отримати методичні матеріали.
  Агановська Т.Г, заступник головного  лікаря Хотинської ЦРОЛ з дитинства та пологів, познайомила присутніх з основними нормативними документами, що регламентують роботу медичних працівників, систему медико-педагогічного контролю, профілактичну діяльність. Головний спеціаліст району з дитинства відповіла на ряд фахових запитань, що цікавили слухачів.
 Не залишив байдужими жодного учасника психологічний практикум «Синдром емоційного вигорання: методи профілактики та прийоми саморегуляції емоційного стану», який підготувала практичний психолог НВК Дєдов О.А.. Проведені вправи дали можливість розвити самоусвідомлення, саморефлексію та самоаналіз як необхідні складові психологічного здоров’я керівника, удосконалити навички саморегуляції емоційного стану. Використання елементів практикуму цілком доречне і в методичній роботі з педагогами, і у просвітницькій – з батьками вихованців.

 Керівник МО Лужанська В.І., заступник директора  з дошкільної освіти, підвела підсумки роботи та організувала вироблення методичних рекомендацій щодо збереження та зміцнення здоров’я дітей з раннього дитинства, підвищення рівня компетентності педагогів у вирішенні цієї проблеми.





Немає коментарів:

Дописати коментар